Łeba

Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. To co wyróżnia ją od wielu nadmorskich miejscowości to jej specyficzny klimat i szerokie piaszczyste plaże z bezustannie usypywanymi wydmami. Łeba otoczona jest z trzech stron wodą, od północy morzem Bałtyckim, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. Pomiędzy jeziorem Łebskim a morzem znajdują się wydmy ruchome, zjawisko niespotykanie rzadkie w Europie. Wydmy ruchome wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który został uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery.

Łeba to również bogata oferta turystyczna obfitująca w liczne atrakcje turystyczne, do głównych zaliczany jest największy w Polsce park dinozaurów - Łeba Park, a także stadnina koni , park linowy oraz wystawa motyli. Restauracje, bary i puby serwują przysmaki kuchni regionalnej - dania z ryb morskich. 

Wszystkim wielbicielom sportu, zarówno amatorom jak i profesjonalistom Łeba oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportu. Na dorosłych, młodzież i dzieci czekają kluby sportowe, szkoły jazdy konnej, żeglarskie, szkółki windsurfingu, a także niezliczona ilość rozrywek jak chociażby motorówki, skutery wodne jachty czy żaglówki oraz korty tenisowe położone obok nasze ośrodka. Na miłośników wędrówek czeka wiele szlaków turystycznych, piękne widoki i świeże powietrze.